Citateljski klub 29 1

29.1. 2018. kroz projekt “Sretni u starosti” održan je još jedan čitateljski klub kroz koji su korisnici upoznali s knjigom Divlji labudovi Jung Chang. Divlji labudovi je autobiografska pripovijest koja se proteže kroz živote triju generacija jedne kineske obitelji: od vremena carske Kine do Maove smrti. Baka Jung Chang bila je generalova konkubina koja je svoje jedino dijete vidjela tek tri puta u deset godina. Autoričina majka postala je vjerna i ugledna sljedbenica Komunističke partije i , kao i njezin suprug i djeca, uživala povlašteni status. I sama Chang odrasla je vjerujući da je Mao spasitelj Kine. No čistke za vrijeme Kulturne revolucije pretvorile su cijelu zemlju u paranoični zatvor, u kojem je svatko špijunirao svakoga. Kao neposredan svjedok Chang je dojmljivo ispripovijedala noviju povijest Kine, i pritom stvorila snažnu i potresnu epopeju koja nikog ne može ostaviti ravnodušnim.

cit29102 cit29103 cit29104 cit29105