citateljski

Osnivanje Čitateljskog kluba za slijepe i slabovidne osobe 4.11.2015. u Odjelu za odrasle

Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak u suradnji s Udrugom slijepih Sisak osnovala je Čitateljski klub za slijepe i slabovidne osobe smatrajući da je knjižnica dobro mjesto za susrete slijepih i slabovidnih osoba obzirom na tehničku i stručnu pomoć koju nude educirani knjižničari te zvučne knjige koje posjeduje u svom knjižničnom fondu.
Na osnivanju Čitateljskog kluba u NKČ Vlado Gotovac Sisak gostovao je predsjednik Hrvatskoga saveza slijepih, ravnatelj i glumac Kazališta slijepih i slabovidnih Novi život – Vojin Perić, djelatnici Gradske knjižnice Ivan Goran Kovačić Karlovac, Čitateljski klub „Bijela sova“ Karlovac te članovi Udruge slijepih Sisak. Trenutačno Zbirka zvučnih knjiga sadrži oko 140 naslova zvučnih knjiga na CD-ima, taktilne slikovnice i knjige na brajici.
Čitateljski klub otvoren je ne samo za slijepe i slabovidne osobe već i za osobe sa disleksijom i disgrafijom te sve ostale korisnike koji nisu u stanju koristiti crni tisak.

citat2 citat3

citat4 citat5