gbr

Goran Beus Richembergh posjetio je Udrugu slijepih Sisačko-moslavačke županije

Dana 5.11.2015. Goran Beus Richembergh posjetio je Udrugu slijepih Sisačko-moslavačke županije kako bi predstavnicima udruge uručio svoju knjigu pod nazivom „Životinjska olimpijada“ koja je nedavno, zahvaljujući stručnjacima Odjela za adaptaciju Centra za odgoj i obrazovanje „Vinko Bek“ u Zagrebu, prilagođena za slijepu i slabovidnu djecu. Prošloga je tjedna proizvedeno prvih 20 primjeraka spiralno uvezane slikovnice u kojoj je tekst otisnut većim slovima u crnom tisku (za slabovidnu djecu) te na Brailleovom pismu (za slijepu djecu). Slikovnica je i ilustrirana! Naime, u njoj su i reljefno i različitim intenzitetom hrapavosti otisnute i taktilne slike šume te pojedinih životinja. Tisak ovoga izdanja za slijepe i slabovidne financirao je sam autor. Nakon uručenja Goran Beus Richembergh porazgovarao je s članovima udruge o njihovim problemima, a na kraju se je okušao u pikadu za slijepe i slabovidne osobe.

gbr2 gbr3 gbr4 gbr5 gbr6