gimnazija

Edukacija socijalne zajednice- „ Edukalnica“ s kloubovima mladeži Gimnazije Sisak i srednje Ekonomske škole

9. ožujka 2016. smo u Svjetskom tjednu glaukoma održali u partnerstvu s Gradskim društvom Crvenog križa pokaznu vježbu za Klubove mladeži Gimnazije Sisak i srednje Ekonomskeškole.
Radna terapeutkinja Udruge slijepih SMŽ-Sisak educirala je mlade kako prići slijepoj osobi, na koji način je voditi, posjesti, usmjeriti… Simulirali smo razne bolesti oka pomoću specijaliziranih naočala, mladi su imali priliku kretati se pod povezima uz pomoć dugog bijelog štapa, naučiti više o tehnikama kretanja slijepih osoba itd.
Hvala našim partnerima iz Gradskog društva Crvenog križa na odrađenim zajedničkim akcijama i ravnatelju Gimnazije Sisak na danom prostoru.

gimnazija4 gimnazija3 gimnazija2 gimnazija1