Jezicne varijacije

1. siječnja 2018., je u sisačkom Kazalištu 21 izvedena predstava Binocular teatra iz Zagreba „Jezične varijacije“. Predstavu su zajednički organizirali Udruga slijepih Sisak i Binocular teatar Zagreb i to ponajviše zahvaljujući angažmanu Davora Svedružića, glumca u predstavi i rođenog Siščanina, a sav prihod od ulaznica otišao je u korist akcije I mi živimo tu koja ima za cilj pribavljanje sredstava za nabavku kombi vozila neophodnog za potrebe Udruge. Gledatelji su uživali u bogatstvu hrvatskih narječja koja je jedno za drugim glumački duo Antonija Stanišić Šperanda i Davor Svedružić izvodio takvom lakoćom da se laiku činilo kako je to valjda najjednostavnija stvar na svijetu. I ne samo to, likovi koje su oni igrali oživjeli su na pozornici onom gestom i onim izrazom tako karakterističnim za slavonski salaš, bosansku avliju, gosparski dvor ili splitske Baće.

U Kazalištu 21 dobro smo se  nasmijali i na kraju dugo pljeskali glumačkom paru na sceni.

jez03jez04  Jezicne-varijacije-sk1Jezicne-varijacije-sk6 jez02