setnja

U utorak, 21. veljače 2017., članovi udruge slijepih SMŽ – Sisak proveli su ugodno dopodne u šetnju ulicama grada Siska. Korisnici su se upoznali s povijesnim činjenicama i znamenitostima grada. Imali su priliku čuti zanimljivosti o građevinama kao što su: Mali Kaptol, Veliki Kaptol, Crkva sv. Križa, kuća Lieberman, kuća Welenreiter, kuća Grge Tuškana, Hrvatski trgovački dom, rodna kuća slikara Slave Striegela, glazbena škola Fran lhotka/Sisačka sinagoga, šetnica Slave Striegela. Također smo u sklopu šetnje razgovarali o poznatim sisačkim umjetnicima kao što su: akademski slikar Miran Steiner, Slavo Striegel itd. Ova šetnja je samo prva u nizu šetaonica koje će se u budućnosti organizirati s ciljem održavanja zdravlja i vitalnosti, kulturne interakcije i senzibilizacije javnosti na potrebe slijepih osoba.

setnja3setnja2  setnja4