25.05.2019. sudjelovali smo na “Danu udruga 2019″ . Kroz manifestaciju održan je i 10. Sajam udruga i ustanova” te su predstavljeni različiti sportovi u Sisku.
Ovom prigodom se obilježavala i nacionalna manifestacija “Hrvatska volontira 2019.”, 27. Svjetski dan sporta i titula “Sisak-Europski grad sporta 2019”. Tijekom ove manifestacije predstavile su se udruge i ustanove koje u svoj rad uključuju volontere, te sportske udruge s područja Siska i okolice, kako bi građanima predstavili svoj rad i motivirali ih da se uključe u brojne aktivnosti koje udruge i ustanove nude.
Kroz sudjelovanje u ovoj manifestaciji i Udruga slijepih SMŽ-Sisak predstavila je rad svoje Udruge, projekte koje provodimo, aktivnosti koje nudimo za naše članove, kroz naš štand senzibilizirali smo i educirali javnost, a uz to se i dobro zabavili igrajući prilagođene društvene igre s prolaznicima.