Sa Društvom hrvatskih književnika potpisan je ugovor o korištenju potpore Fonda za kulturu, prikupljenog od naknade za javnu posudbu za 2019. i 2020. godinu za potporu programu „Kultura slijepima“ u iznosu od 3.000,00 kn.

“Program je financiran iz Fonda za kulturu Društva hrvatskih književnika”

Projekt “Kultura slijepima” je proizašao iz dugogodišnjeg praćenja i analize rada s korisnicima, osobama oštećenog vida, te dobre prakse u suradnji s ustanovama u kulturi u Gradu Sisku i sa NVO u području kulturnog stvaralaštva. Projektom se unaprjeđuju ostvareni rezultati i pozitivni učinci zadovoljavanja potreba oštećenog vida za kulturnim sadržajima , te njihovim aktivnim uključivanjem  i osmišljavanje istih. Slijepe osobe vrlo malo ili nikako ne posjećuju organizirane kulturne sadržaje i ne sudjeluju u njihovom kreiranju zbog smanjene mobilnosti i neprilagođenosti sadržaja za njihove potrebe , te arhitektonskih barijera. Jedno vrlo bitno saznanje odnosi se na veliki broj slijepih osoba koje svoje slobodno vrijeme poklanjaju čitanju ( u prosjeku slijepe osobe pročitaju oko 50 naslova godišnje-audio knjiga). Stoga kroz suradnju sa Sisačkom udrugom za promicanje alternativne i urbane kulture u projektu “dovodimo kulturu slijepima” uz ostvarivanje ciljeva natječaja tj. podupiremo i promičemo književnost i događanja čija je svrha promocija književnog stvaralaštva i podizanja razine svijesti o važnosti autorskih prava književnika. U sklopu projekta književnici sisačke Udruge za promicanje alternativne i urbane kulture kao autori djela sudjelovali su u održavanju kulturnog eventa ” književne večeri” čime se omogućio neposredan pristup i dostupnost kulturnog sadržaja osobama oštećenog vida. Sa istim ciljem izvedena je i aktivnost snimanja zvučne knjige autorice Sanje Domenuš, čime smo proširili i poboljšali pristup kulturnim sadržajima osobama koje nisu u mogućnosti čitati crni tisak.