Udruga slijepih Sisačko-moslavačke županije-Sisak od 1. lipnja 2020. godine do 31.svibnja 2023 godine provodi  program pod nazivom „ZAR- Zajedno, aktivno, radno“ za koji su odobrena financijska sredstva Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike sukladno Odluci o raspodjeli financijskih sredstava za provedbu prve godine trogodišnjih programa “Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga koje pružaju udruge” (za razdoblje od 2020. do 2023. godine). Godišnja ukupna vrijednost ugovora je 150.000,00 kuna. Trenutno je Udruga slijepih u provedbi treće godine ovog projekta.

Cilj programa je prevencija institucionalizacije i povećanje socijalnog uključivanja osoba s invaliditetom, poboljšanje  kvalitete života osoba s invaliditetom, osnaživanje slijepih osoba za samostalan život, jačanje samopouzdanja slijepih osoba, uključivanje u život zajednice, mogućnost   korištenja  usluga za članove Udruge sa ruralnih područja. Kroz organizaciju smislenih dnevnih aktivnosti za osobe s invaliditetom omogućili smo unaprjeđenje i povećanje dostupnosti socijalnih usluga na područjima od posebne državne skrbi ( korisnici dolaze s područja Grada Petrinje i Hrvatske Kostajnice), prevenirali smo institucionalizaciju, povećali socijalnu uključenost i poboljšali kvalitetu života osoba s invaliditetom s naglaskom na osobe iz ruralnih područja. Kroz informiranje naših korisnika, provođenje kvalitetnih radno okupacijskih aktivnosti, održavamo  funkcionalnost i samostalnost korisnika, a kroz druženje i razgovor s korisnicima došlo je do unapređenja  vještina i znanja koja su potrebna za aktivno uključivanje korisnika u život zajednice.

Logo ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike