8.12.2022.8.12.2022. Čitateljski klub
Današnji čitateljski klub bio je u “znaku legendi”.Legenda je priča koja se prenosi usmenom predajom, koja kombinira stvarne elemente s imaginarnim ili divnim elementima, uokvirenim u specifični geografski i povijesni kontekst. Primjer ove vrste legende mogu biti priče o La Llorona , La Sayona , El Silbón , El callejón del beso , itd.
Riječ legenda dolazi od latinske legende , a potječe od legĕre što znači „čitati“. Koristi se u smislu “dostojan biti čitan ili poznat”.
Priče i legende o mističnim bićima i prenose se s generacije na generaciju i oduvijek su intrigirale putnike i izletnike. U koji god dio svijeta da otputujete, naići ćete na neku narodnu predaju, legendu, bajku koja, čak i ako u nju zapravo i ne vjerujete, lokaciji koju posjećujete daje neku posebnu čar.
Nakon čitanja i diskusije o legendama, reciklažom papira pripremili smo materijale za sutrašnju radionicu izrade sjemenskih medaljona 🙂