24.2.2022. U sklopu projekta “Inkluziv art” održali smo čitateljski klub kroz koji smo obradili svima dragu knjigu Antoinea de Sainta-Exupéryja pod nazivom Mali princ.
Nakon čitateljskog kluba održan je i književni susret s gospodinom Željkom Maljevcem novinarom, glavnim urednikom Novog Sisačkog tjednika i autorom romana “Rođen u incestu”, zbirke poezije “Sisački (ru)let” i dr.
Književni susreti i čitateljski klub dio su projekta Udruge slijepih SMŽ-Sisak pod nazivom „InkluzivART“ kojim se unapređuju ostvareni rezultati i pozitivni učinci zadovoljavanja potreba osoba oštećenog vida za kulturnim sadržajima, te njihovim aktivnim uključivanjem i osmišljavanjem istih. Projekt je financiran od strane Ministarstva kulture i medija, a partner na projektu je Sisačka Udruga za promicanje alternativne i urbane kulture. Kroz književne susrete potičemo kreativnost i umjetnički izričaj, što pruža priliku osobama s invaliditetom da imaju mogućnost osobnog, kreativnog izražavanja i potvrđivanja.