Dana 24. siječnja 2024., članovi čitateljskog kluba imali su čast primiti u posjet sisačkog književnika Sinišu Matasovića. On nam je predstavio svoj najnoviji poetski uradak pod nazivom “Odmetnute”, čime nas je potpuno oduševio. Tijekom zajedničkog susreta, Matasović nam je predstavio novu knjigu, pročitao nekoliko svojih pjesama, odgovarao na pitanja te na kraju darovao primjerak knjige Udruzi slijepih SMŽ-Sisak, omogućujući nam da se uvijek prisjećamo njegovih radova.

Ovaj susret odvijao se u sklopu redovnih aktivnosti čitateljskog kluba, nakon kojih smo nastavili druženje kroz sportske i rekreacijske aktivnosti. Ove aktivnosti provedene su u sklopu projekta pod nazivom “Aktivni”, koji je podržan financijski od strane Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.