10.6.2021. Danas smo u sklopu Dana otvorenih vrata udruga s našim korisnicima i posjetiteljima posjetili naš mali vrt nastao zahvaljujući projektu: “ZAR- Zajedno,aktivno, radno” financiran od strane Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Kroz dosadašnje projekte pokrenuli smo hortiterapiju kao oblik radne terapije za slijepe osobe kroz rad na povišenim vrtnim gredicama. Ponukani potresima koji su se dogodili na području SMŽ-a i njihovim posljedicama na stanovništvo još više smo uvidjeli relevantnost pokretanja samostalne lokalne proizvodnje i distribucije hrane. poslovima održavanja i brige za povrće u plastenicima, te poslovima distribucije uzgojenog povrća. Ova aktivnost sadrži edukacijsko-rehabilitacijski aspekt jer slijepim i slabovidnim osobama kroz radnoterapijski program omogućuje edukaciju, osposobljavanje i praktično učenje osnova uzgoja povrća i začinskog bilja. U ovu aktivnost danas su se uključili i zainteresirani građani u sklopu Dana otvorenih vrata udruga, a zajedno smo obilježili i Svjetski dan vrtova. Kroz naše današnje aktivnosti ubrali smo plodove (salatu, blitvu i luk), ali smo posadili presadnice rajčica, kelja i tikvica. Za zabavu i glazbu bio je zadužen naš Pavao Anić koji nas je počastio pjesmom. Hvala svim sudionicima i posjetiteljima na prekrasnom danu 🙂