17.05.2019. Dani otvorenih vrata udruga
Današnji dan smo proveli u ugodnoj šetnji i druženju na našoj gradskoj Šetnici. Povodom ovog dana naš dragi “mornar” gosp. Stjepan Radić ispričao nam je više o riječnim plovnim putevima kojima je plovio svojim brodom “Biokovom”. Obišli smo i prvu parnu dizalicu za istovar tereta s brodova, popularni Granik na sisačkoj Šetnici koji je postavljen davne 1903. godine. Dok je bio u funkciji služilo je za utovar i istovar tereta s brodova, a sam postupak dodatno nam je pojasnio gosp. Radić. U našoj šetnji susreli smo mnoge naše prijatelje i poznanike, a neki su nam se i pridružili u šetnji.
Kroz šetnju i druženje prolaznici,prijatelji i poznanici su upoznati s funkcioniranjem slijepih osoba, koliko je važna samostalnost i mobilnost, koje asistivne tehnologije i pomagala koriste slijepe osobe i sl. Uz ugodno druženje moglo se saznati i više o nadolazećim akcijama te se upoznati s projektima i programima koje provodi Udruga, ali i mogućnostima volontiranja. Šetnju smo završili uz ispijanje kavice i ugodno druženje