Ženama zaposlenima u projektu “ŽELIM ŽIVJETI BOLJE” kroz program ZAŽELI-program zapošljavanja žena, u četvrtak 17. ožujka dodijeljena su uvjerenja o završenoj edukaciji i položenim ispitima za zanimanja: njegovateljica starijih i nemoćnih osoba, gerontodomaćica, voditeljica agroturističkog gospodarstva, slastičarka , polaganje vozačkog ispita za B kategoriju. U sklopu dodjele uvjerenja organizirana je i psihosocijalna podrška za zaposlenice pod vodstvom psihoterapeutkinje Maje Jakšić.
Udruga slijepih Sisačko-moslavačke županije – Sisak provodi projekt „Želim živjeti bolje“ u sklopu kojeg 20 žena pruža pomoć za 100 korisnika koji su starije životne dobi ili osobe s invaliditetom.
Nositelj projekta: UDRUGA SLIJEPIH SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE-SISAK
“Program zapošljavanja žena“ financiran je od strane Europskog socijalno fonda kroz Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.“
Ukupan iznos odobrenih sredstava: 3.497.096,00 kn
Iznos EU potpore: 100% u iznosu od 3.497.096,00 kn
Vrijeme provedbe: 19.02.2020. – 19.08.2022.