Dana 12.4.2021. Udruga slijepih Sisačko-moslavačke županije -Sisak je putem Hrvatske banke za obnovu i razvitak HBOR  zaprimila donaciju Poljske razvojne banke -Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)  u iznosu od 107.000,00 kn za opremanje digitalne informatičke učionice za slijepe osobe čime je omogućena nabava računala s govornom jedinicom i pisač (Brailleov pisač) za slijepe, zahvaljujući kojem  slijepe osobe mogu pratiti novosti, primati potrebne informacije i izjednačiti svoje mogućnosti u smislu pristupa digitalnim medijima i  informacijama. Kroz računalnu obuku na novoj prilagođenoj opremi slijepe osobe osim mogućnosti nesmetanog pristupa informacijama  mogu nadograditi svoje vještine i znanja, povećati produktivnost, postati konkurentniji na tržištu rada, podignuti razinu samopouzdanja i kao punopravni članovi sudjelovati u razvoju socijalne zajednice  što dovodi do izjednačavanja mogućnosti i podizanja kvalitete života slijepih osoba.
Dana 17.6.2021.  Predstavnici Poljske razvojne banke (Bank Gospodarstwa Krajowego -BGK) i Hrvatske banke za obnovu i razvitak (HBOR) obišli su financirane projekte u Sisačko-moslavačkoj županiji za koje su  donirana sredstva te su se u svojem obilasku susreli i s predstavnicima Udruge slijepih Sisačko-moslavačke županije-Sisak koji su im tom prilikom uručili zahvalnice u crnom tisku i na brajevom pismu.
Poljska razvojna banka Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) donirala je putem HBOR-a ukupno gotovo 1,9 milijuna kuna za projekte pogođene potresom, a središnja svečanost obilaska održana je u obnovljenoj hrvačkoj dvorani u Petrinji čije je otvaranje obilježeno tom prilikom.