8.12.2022. Edukacija socijalne zajednice
Održali smo edukativno-senzibilizacijsku radionicu u Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac Sisak- Ogranak Caprag, gdje su nas posjetili učenici osnovne škole Braća Bobetko sa svojim učiteljicama. Kroz interaktivnu radionicu upoznali smo naše mlade prijatelje sa slijepim osobama, načinima funkcioniranja osoba s oštećenjem vida, te na koji način i oni mogu pomoći slijepim osobama. Isprobali smo pomagala koja slijepe osobe koriste: duge bijele štapove, prepoznavač boja, zvučne lopte, elektronske bilježnice za slijepe, razne igre i sl. Učenici su naučili kako na pravilan način pristupiti slijepoj osobi te kako pružiti videču asistenciju osobama koje ne vide. Šećer na kraju bilo je druženje s našom Odom- psom vodičem čiji je vlasnik objasnio na koji način se kreče sa psom vodičem i na koje sve prepreke nailazi 🙂