17.4.2023. U sklopu obilježavanja „Svjetskog dana činjenja dobrih djela“ održali smo prvu edukacijsko-senzibilizacijsku radionicu s učenicima 5., 6., 7. i 8. razreda Osnovne škole Viktorovac. U sklopu radionice učenici su se imali priliku upoznati s načinom funkcioniranja slijepih osoba unutar aktivnosti svakodnevnog života. Učenici su kroz radionicu upoznati sa zaštitnim tehnikama koje slijepe osobe koriste prilikom kretanja, kako pružiti kvalitetnu podršku slijepim osobama prilikom kretanja (videća pratnja), kako slijepe osobe koriste dugi bijeli štap i psa vodiča. Nakon radionice učenici su svoja novostečena znanja primijenili na zanimljivom poligonu koji su osmislili nastavnici OŠ Viktorovac. U sklopu Svjetskog dana činjenja dobrih djela, Učenička zadruga VikSi pokrenula je i humanitarnu akciju za Udrugu slijepih SMŽ kroz koju su učenici pripremali palačinke i predstavili rukotvorine koje izrađuju.