21.10.2022. Održali smo edukativno- senzibilizacijsku radionicu s učenicima Srednje škole Viktorovac – smjer medicinski tehničar/ka. Radionica je održana s ciljem podizanja svijesti učenika o specifičnim potrebama slijepih i slabovidnih osoba, ali i obavezama zajednice prema njima. Nezadovoljavajući položaj slijepih osoba proizlazi iz otežanih mogućnosti zapošljavanja, prisutnosti diskriminacije i stigmatizacije, nedostatku ili nemogućnosti nabavke asistivnih pomagala.
Kroz radionicu smo budućim medicinskim djelatnicima dočarali kako izgleda život slijepe osobe i s kojim se svakodnevnim izazovima susreću slijepe osobe. Naučili smo kako pružiti pomoć i podršku slijepoj osobi u obliku videče pratnje, koja pomagala koriste slijepe osobe, kako se kretati uz pomoć dugog bijelog štapa, kako se slijepe osobe snalaze na računalu i pametnom telefonu i mnoštvo drugih informacija.