1.2.2024. Danas smo kroz ekološku radionicu s entuzijazmom započeli sezonu sjetve povrća. Fokus nam je bio na sjetvi sjemena kupusa, a tijekom radionice razgovarali smo o različitim aspektima kupusnjača, počevši od njihovih potreba pri sjetvi pa sve do njege tijekom rasta. U ugodnom ozračju radionice, prošli smo kroz širok spektar informacija o kupusu. Razgovarali smo o nutritivnim vrijednostima ovog povrća, istraživali njegovu primjenu u tradicionalnoj medicini te dijelili iskustva u kulinarskoj upotrebi. Kako bismo dodatno obogatili iskustvo, pripremili smo osvježavajući kompot. Uz čašu kompota, sudionici su imali priliku pogađati sastojke u njemu. Slatki spoj jabuke, naranče, datulja, ogrozda i đumbira pružio nam je ne samo okusno, već i zabavno iskustvo. Za kraj dana nekoliko partija el. govornog pikada koje su nas dodatno povezale i nasmijale.

Aktivnost je provedena u sklopu projekta pod nazivom “Aktivni” , uz financijsku potporu Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.