26.9.2023.🌿🍵🧠 Ekološka radionica o ljekovitom bilju u sklopu projekta “Aktivni” ! 🌿🍵🧠

U sklopu naših ekoloških radionica, održali smo fascinantnu radionicu o ljekovitom i začinskom bilju. Fokus smo stavili na matičnjak, metvicu i kadulju – biljke čija ljekovita svojstva oduševljavaju!

S ponosom možemo reći da smo ove biljke uzgojili u našem malom vrtu, te smo ih pažljivo pripremili za daljnju upotrebu. Nakon što smo svježim biljkama temeljito očistili i uklonili peteljke, pripremili smo ranije sušene čajeve za zajedničko uživanje.

Uz mirise i arome bilja, testirali smo svoje znanje kroz zabavan kviz, razmišljali smo uz zagonetke te se prepustili mozgalicama u sklopu kulturno zabavnih aktivnosti. Smijeh i učenje u savršenoj kombinaciji!

Hvala svima koji su sudjelovali i doprinijeli ovoj predivnoj radionici.

#ekologija#ljekovitobilje #udrugaslijepih

Aktivnost je provedena u sklopu projekta pod nazivom “Aktivni” uz financijsku potporu Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.