12.12.2023. Glazbena radionica

Znate li da glazba može biti poput čarobnjaka koji otvara vrata u različite svjetove emocija?

Današnji dan u Udruzi slijepih bio je ispunjen glazbom koja je probudila različite emocije i potaknula divne razgovore među nama. Okupili smo se kako bismo istražili moć glazbe – kako i koja nas glazba “dira”, potiče emocije i pomaže u izražavanju osjećaja. Kroz radionicu obradili smo nekoliko žanrova glazbe od klasike, jazza, rocka, popa i folka.

Bilo je zanimljivo čuti kako su različiti sudionici doživjeli različite skladbe koje smo slušali danas.

Kroz “Mjesečevu sonatu” Ludwiga van Beethovena osjetili smo širok spektar emocija, od melankolije do snage i odlučnosti. “Bohemian Rhapsody” od Queen-a nas je vodila kroz raznolike glazbene dijelove i igru raznim glazbenim stilovima, a Ella Fitzgerald svojim vokalom oživjela je ljetni pejzaž s pjesmom “Summertime”. Odabirom raznih glazbenih poslastica iz udaljenih krajeva kao što su Indija ili Kuba upoznali smo se sa specifičnostima glazbe drugih kultura

Sudionici radionice imali su priliku podijeliti svoje dojmove, emocije i misli koje su skladbe u njima izazvale.

Bilo je divno čuti kako svatko od nas doživljava glazbu na svoj jedinstven način.

Za sami kraj radionice osluškivali smo i glazbene želje naših korisnika, te puštali pjesme koje su njima značajne. Nastavili smo druženje uz glazbu, nekoliko partija el. govornog pikada , a najhrabriji od nas odvažili su se i za ples.

Bila je to prekrasna prilika za dijeljenje glazbe koja nas inspirira i dotiče.

Hvala svima koji su sudjelovali u današnjoj aktivnosti. Neka nam glazba i dalje bude vodič kroz različite emocije i svjetove 🙂