Temeljem Poziva za predlaganje Programa javnih potreba u kulturi za 2019. godinu i Odluke o raspodjeli sredstava za realizaciju Programa javnih potreba u kulturi Grada Siska za 2019. godinu, Grad Sisak će iz proračuna Udruzi slijepih SMŽ-Sisak osigurati sredstva u iznosu od 5.000,00 kn za program “Grad Sisak i slijepi”.

Cilj ovog projekta je :
1. Osigurati osobama s invaliditetom veću dostupnost svih sadržaja vezanih uz kulturni život zajednice namijenjenih svim drugim građanima.
2. Podizati razinu svijesti javnosti o pravima osoba s invaliditetom nizom različitih aktivnosti koje pridonose općoj toleranciji za raznolikosti u društvu i suzbijanju stereotipa i diskriminacije osoba s invaliditetom.

Aktivnosti:
1. Predavanja o povijesti Sisačko-moslavačke županije  i  tradicijskim običajima
2. Predavanja  i obilazak  znamenitosti grada Siska, Petrinje, Hrvatske Kostajnice i Gline
3. Rad čitateljskog kluba slijepih
4. Rad glazbene sekcije