Povodom ovogodišnje manifestacije Hrvatska volontira 11.5.2022. održali smo aktivnost s ciljem edukacije i senzibilizacije građanstva o potrebama i specifičnostima slijepih osoba, te važnosti volontera u svakodnevnom životu osoba s oštećenjem vida. Aktivnost se održati u suradnji s našim prijateljima iz Udruga IKS i Udrugom osoba s intelektualnim teškoćama Grada Siska, u vanjskom prostoru Koordinacije udruga mladih Siska tj. prostoru Klub mladih Skwhat. Kroz uključenje slijepih osoba u kulinarsku i kreativnu radionicu, te druženje s posjetiteljima isti su imali priliku upoznati slijepe osobe, njihove specifičnosti, načine orijentacije i mobilnosti, komunikacije, te metode snalaženja u izvedbi svakodnevnih aktivnosti, korištenju asistivnih tehnologija.
Veselimo se ponovnom susretu 🙂