07.06.2019. sudjelovali smo na Manifestaciji „I slijepi čitaju, zar ne?“
Održana je panel rasprava na teme:
Razmjena iskustava dobre prakse
•Predstavljanje čitateljskih klubova ( članstvo, modeli rada, dinamike susreta ) 
•Inovacije i specifičnosti Klubova
•Čitateljski klubovi kao mehanizmi integracije ranjivih skupina
•Širenje lepeze usluga kroz pripadnost Klubovima 
•Izazovi u radu, prepreke, budućnost 
Narodne knjižnice
•Faktori podrške pri osnivanju i radu Klubova (logistika, stručna znanja djelatnika i fondovi knjiga) 
•Programi poticanja čitanja, neformalne edukacije, prenošenja vještina i novih znanja 
•Budućnost fondova – digitalizacija ili ne?

Nakon panel rasprave posjetili smo Galeriju MIjo Kovačić i pogledali izložbu radova Mije Kovačića. U galeriji je izloženo četrdesetak radova nastalih između 1980-tih godina do danas. Radi se o slikarstvu koje po stilu i načinu pripada najboljim ostvarenjima hrvatske naivne umjetnosti druge polovice 20. stoljeća. Uglavnom se radi o slikama na staklu te posebnoj tehnici koju su po uzoru na starije tradicijsko slikarstvo na staklu razvili slikari naive hrvatskog sjevera. Posebnost tehnike slikanja na staklu predstavljena je muzejskim izloškom nedovršene slike izložene na slikarskom stalku. 
Nakon izložbe uputili smo se na proslavu 5. rođendana čitateljskog kluba “Šišmiš gdje smo uz druženje zaključili samu manifestaciju “I slijepi čitaju, zar ne?”