26.4.2024. Započeli smo dan s informatičkom obukom i obukom za rad s asistivnim pomagalima za slijepe osobe. Tijekom dana, zajedno s našim korisnicima, istraživali smo tehnike rada na pametnim telefonima s glasovnom podrškom i upoznavali se s radom na govornim reproduktorima. Otkrili smo nekoliko iznimno korisnih aplikacija poput Sullivan +, koja omogućuje slijepim osobama čitanje dokumenata, lociranje predmeta u prostoru, prepoznavanje novca i još mnogo toga.
Nakon završetka informatičke obuke, nastavili smo s obukom orijentacije i kretanja za našeg korisnika. Kroz ovakvu obuku, slijepe osobe uče efikasne i sigurne tehnike kretanja pomoću dugog bijelog štapa te različite zaštitne tehnike koje im pomažu savladati prepreke u unutrašnjem i vanjskom prostoru. Cilj nam je omogućiti našim korisnicima pravo na mobilnost te im pružiti potrebne vještine kako bi se osjećali samostalno i sigurno u svakodnevnim aktivnostima.