11.2.2022. Informatička radionica
Primjenom asistivnih tehnologija u korištenju računala omogućujemo slijepim osobama samostalno informiranje, obrazovanje, osposobljavanje, lakše uključivanje u društveni život i uvid u online sadržaje koji ih zanimaju. Računalna obuka za slijepe osobe pomaže slijepim osobama u shvaćanju koncepta računala i njegovog korištenja u svakodnevnom životu. Specifičnosti vezane za korištenje računala kod slijepih osoba odnose se na korištenje zvučnih jedinica i sintetizatora koji pretvaraju podatke u zvučni oblik, te ih slijepe osobe kao takve mogu koristiti i dobiti povratnu informaciju o sadržaju prikazanom na ekranu računala. Kroz korištenje taktilnog prikaza radne površine pomažemo slijepim osobama da lakše percipiraju položaj mapa na računalu, alatne trake i sl. a samim time lakše shvate koncept računala i načine njegovog korištenja.