28.8.2023. Jačanje digitalne pismenosti : Informatička obuka za slijepe osobe 📱🖥️

Kroz informatičku obuku slijepe osobe imaju priliku zaroniti u svijet računalnih čuda uz pomoć govorne podrške. Kroz obuku učimo osnove korištenja računala, što u konačnici doprinosi dostupnosti informacija za slijepe osobe, ali i novim mogućnostima komunikacije.

Nije zaboravljen ni mobilni svijet! Rad s mobilnim telefonima i govornim reproduktorima otvorio je nove mogućnosti za brzu i praktičnu komunikaciju, pristup informacijama, pristup audio knjigama i mnoštvu novih sadržaja.

Ovo iskustvo nas podsjeća koliko je tehnologija moćan alat za inkluziju i osnaživanje osoba s invaliditetom.

Neka ova obuka bude početak mnogih budućih koraka prema ravnopravnom pristupu tehnologiji i svim njenim blagodatima.

#inkluzija#udrugaslijepih