11.11.2019. Po projektu pod nazivom “Korak prema uspjehu ” održana je prva radionica za jačanje kapaciteta stručnjaka iz socijalnog sektora. Tema radionice bila je podrška zapošljavanja osoba s invaliditetom, upoznavanje s uslugama za podršku zapošljavanja osoba s invaliditetom za posloprimce i poslodavce razvijenim u sklopu projekta MODEL 4P Centra za rehabilitaciju Silver.

Kroz ovu aktivnost, stručnjaci iz socijalnog sektora poboljšati će svoje metode rada s nezaposlenim slijepim i slabovidnim osobama. Sastanci između stručnjaka te nezaposlene slijepih i slabovidnih osoba će biti organizirani tako da stručnjaci iz HZZ-a (Hrvatski zavod za zapošljavanje) te CZSS-a(Centar za socijalnu skrb) saznaju kako mogu pomoći nezaposlenim slijepim i slabovidnim osobama. Oni će poboljšati svoj pristup ispitivanju nezaposlenih slijepih i slabovidnih osoba.
Više o projektu možete saznati na: https://www.korakpremauspjehu.com/