25.1.2022. U sklopu projekta “Inkluziv art” posjetio nas je Denis Vidović. Denis Vidović hrvatski je pisac i humorist. Rođen je 21. studenoga 1988. godine u Sisku. Sa sedamnaest godina počinje pisati haiku poeziju. Piše priče, pjesme, aforizme te izrađuje plakate kojima komentira svoju svakodnevicu. Književni susreti dio su projekta Udruge slijepih SMŽ-Sisak pod nazivom „InkluzivART“ kojim se unapređuju ostvareni rezultati i pozitivni učinci zadovoljavanja potreba osoba oštećenog vida za kulturnim sadržajima, te njihovim aktivnim uključivanjem i osmišljavanjem istih. Projekt je financiran od strane Ministarstva kulture i medija, a partner na projektu je Sisačka Udruga za promicanje alternativne i urbane kulture. Kroz književne susrete potičemo kreativnost i umjetnički izričaj, što pruža priliku osobama s invaliditetom da imaju mogućnost osobnog, kreativnog izražavanja i potvrđivanja. Kroz radionice kreativnog čitanja, izražavanja, promišljanja i pisanja uz stručno vodstvo suradnice na projektu razgovara se o temi izražavanja u književnosti. Nakon što smo se počastili ulomcima Denisove knjige “Podilaženje lijenosti” odigrali smo i nekoliko partija el. govornog pikada. Dok su neki igrali pikado neki su kroz trening aktivnosti svakodnevnog života učili kako koristiti električni brijaći aparat.