14. prosinca 2022. sudjelovali smo na konferenciji pod nazivom ” BENEFITS OF INTERNATIONAL VOLUNTEERS FOR YOUR LOCAL COMMUNITY“ u organizaciji Udruge IKS.
Na konferenciji imali smo priliku upoznati se s dva alata : Priručnik za koordiniranje međunarodnih volontera i online Platforma “Essential toolbox for volunteers” namijenjena za pružanje svih informacija koje su potrebne međunarodnim volonterima kada dolaze na mobilnost.
Ciljevi konferencije su bili su:
• Podrška nevladinim organizacijama koje žele ugostiti međunarodne volontere, ali još nemaju iskustva niti znaju kako
• Predstavljanje inovativnih alata i resursa za nevladine organizacije koje ugošćuju međunarodne volontere
• Informiranje o programima Erasmus+ i Europskim snagama solidarnosti
• Povezivanje međunarodnih nevladinih organizacija koje planiraju mobilnost mladih i ugošćavanje međunarodnih volontera te razmjena dobrih praksi.
U sklopu konferencije predstavnica Udruge slijepih SMŽ sudjelovala je u panel raspravi, te je kroz istu prezentirala iskustva Udruge u radu s internacionalnim volonterima.