22.11.2023. Kulinarska radionica

U suradnji sa stranim volonterima Europskih snaga solidarnosti iz Udruge IKS kroz naše već poznate kulinarske radionice uspješno smo pripremili krpice sa zeljem. Prije svega razgibali smo prste čišćenjem i rezanjem povrća (luka i svježeg kupusa), a nakon toga bacili smo se na izradu tijesta, valjanje i rezanje domaćih krpica. Dok su se fini mirisi širili prostorom Dnevnog centra slijepih rekreirali smo se uz nekoliko partija elektronskog govornog pikada. Za kraj dana počastili smo se prefinim ručkom kojeg smo zajednički pripremili. Kroz kulinarske radionice osobe s oštećenjem vida- slijepe osobe jačaju svoje svakodnevne vještine, uče koristiti različite tehnike i pomagala koje im olakšavaju provedbu aktivnosti svakodnevnog života kao što je priprema hrane.

Aktivnost je provedena u sklopu projekta pod nazivom “Aktivni” uz financijsku potporu Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.