25.1.2024. Održali smo još jednu u nizu kulinarskih radionica, a na meniju su bili žganci s kiselim kupusom.

Kiseli kupus je fermentirano povrće koje ima mnogo zdravstvenih pogodnosti. Smatra se da potječe iz Kine, a preživio je test vremena i postao popularan prilog, ali i glavno jelo u mnogim kulturama. Fermentacija kiselog kupusa je proces rada mikroorganizama u kupusu koji probavljaju njegove prirodne šećere i pretvaraju ih u ugljični dioksid i organske kiseline. Fermentacija stvara uvjete koji potiču rast korisnih probiotika koji se nalaze i u proizvodima poput jogurta i kefira. To su bakterije koje imaju mnogo zdravstvenih koristi. Oni također pomažu da hrana bude probavljivija, što povećava sposobnost crijeva da apsorbiraju vitamine i minerale koje sadrže.

više o dobrobitima kiselog kupusa možete pročitati na: https://miss7zdrava.24sata.hr/…/7-iznenadujucih…

Aktivnost je provedena u sklopu projekta pod nazivom “Aktivni” , uz financijsku potporu Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.