9.1.2024. Danas smo u Udruzi organizirali raznolike aktivnosti za naše članove. Kviz znanja, zagonetke, pitalice i mozgalice pružile su izazov i zabavu te potaknule naše članove na razmišljanje i međusobnu interakciju. Posebno veselje donio nam je čitateljski klub, gdje smo zajedno čitali kratke priče Denisa Vidovića iz zbirke humorističnih priča pod nazivom “Reda mora biti”.

Ove aktivnosti su izrazito su značajne za našu zajednicu. Kroz kvizove i mozgalice, potičemo kognitivne sposobnosti, potrebne za rješavanje problema i logičko razmišljanje. Čitanje kratkih priča omogućuje nam da se uživimo u svijet mašte i humora te razvijamo jezične vještine.

Značaj ovakvog tipa aktivnosti nije samo zabava, već pružanje mogućnosti socijalizacije, poticanje mentalne aktivnosti, te doprinos općoj dobrobiti naših članova. Omogućujući im pristup raznolikim aktivnostima, radimo na stvaranju inkluzivnog okruženja gdje se svatko osjeća važno i cijenjeno. Nakon kviza i čitateljskog kluba rekreirali smo se uz nekoliko partija el. govornog pikada.

Aktivnosti provodimo u sklopu projekta pod nazivom “Aktivni” uz financijsku potporu Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.