Ljetovanje u Splitu
Zahvaljujući dobroti i angažiranosti naše drage prof. Maje Jakšić i ravnateljice Ženskog đačkog doma u Splitu, Ljiljane Buljubašić slijepe osobe s područja Sisačko-moslavačke županije i ove godine imale su priliku ljetovati u Splitu od 11. do 16. srpnja 2022.
U sklopu ljetovanja slijepe osobe s područja grada Siska, Petrinje, Gline, Hrvatske Kostajnice imale su priliku upoznati Grad Split uz aktivan odmor u sklopu kojeg su svaki dan odlazili na kupanje na splitske Bačvice, a u večernjim satima imali radionice grupne podrške nakon čega bi slijedili druženje i pjesma. Slijepe osobe posjetile su i najstarije marijansko svetište u Hrvatskoj, Prasvetište Gospe od Otoka u Solinu i crkvu Svete obitelji. Usprkos uzbrdici i skliskom kamenju odvažili su se i popeli na čuvenu srednjovjekovnu Klišku tvrđavu. Posjetili su obližnji Muzej masline u sklopu etno parka Stella Croatica u kojem su mogli osjetiti i doživjeti ljepotu prirode i mirisa mediteranskog vrta s preko 500 biljaka i stogodišnjim maslinama. Na Klisu su posjetili Klesarstvo Jakšić gdje su se upoznali s ljepotom kamena i načinom ručne i strojne obrade kamena nakon čega je slijedilo druženje uz gitare, dalmatinske “pisme” i kolače. Ovim putem u ime Udruge slijepih SMŽ-Sisak, naših korisnika i djelatnika zahvaljujemo svima koji su omogućili ovo prekrasno putovanje: Ženskom đačkom domu, ravnateljici Ljiljani Buljubašić I svim djelatnicima doma, Splitsko-dalmatinskoj županiji, Sisačko-moslavačkoj županiji, Sisačkoj biskupiji, vozaču Autoprometa Damiru Abramoviću, Općini Klis, OPG-u Stella Croatica i Klesarstvu Jakšić. Posebno i veliko hvala našoj dragoj prof. Maji Jakšić na svemu
🙂