Zahvaljujući dobroti i angažiranosti naše drage prof. Maje Jakšić i ravnateljice Ženskog đačkog doma u Splitu, Ljiljane Buljubašić slijepe osobe s područja Sisačko-moslavačke županije imale su priliku ljetovati u Splitu od 5. do 10. srpnja 2021.
U sklopu ljetovanja slijepe osobe (članovi Udruge slijepih SMŽ-Sisak) imale su priliku upoznati Split pod stručnim vodstvom Marianne Morić također slijepe osobe, dugogodišnje članice Županijske udruge slijepih Split koja je nedavno stekla uvjerenje o položenom stručnom ispitu za turističkog vodiča za čak pet jezika – hrvatski, njemački, španjolski, engleski i francuski!
Osim svakodnevnog kupanja na splitskim Bačvicama, članovi Udruge posjetili su Hajdukov stadion na Poljudu, Muzej sinjske alke u Sinju, Udrugu slijepih u Splitu, te Dioklecijanove podrume, Katedralu sv. Duje, Vestibul, Peristil i Zlatna vrata. Ovim pute ispred članova i djelatnika Udruge slijepih SMŽ-Sisak zahvaljujemo svima koji su omogućili ovo prekrasno putovanje.
Više o našem boravku u Splitu možete saznati na linku 👇