9.12.2021. Uoči Međunarodnog dana ljudskih prava održali smo radionicu i druženje sa stranim volonterima Udruga IKS . U sklopu druženja sudionici su imali priliku upoznati slijepe osobe, te dobiti odgovore na pitanja o sljepoći i svakodnevnom životu osoba s oštećenjem vida. Veseloj atmosferi i zabavi pridonijelo je igranje društvenih igara prilagođenih slijepim osobama (šah,domine,čovječe ne ljuti se, četiri u nizu, belot). U sklopu ove radionice održali smo kratku edukaciju s ciljem senzibilizacije socijalne zajednice i informiranja kako pružiti odgovarajuću podršku osobama s oštećenjem vida.
Međunarodni se dan ljudskih prava obilježava svake godine 10. prosinca, na dan kada je potpisana Opća deklaracija Ujedinjenih naroda o ljudskim pravima 1948. godine. Tada je prvi put u povijesti čovječanstva priznato pravo svih ljudi na život, slobodu i sigurnost bez ikakvih razlika. Obilježavanjem Međunarodnog dana ljudskih prava se jednoznačno ističe značaj Deklaracije u navođenju činjenice da se ljudska bića rađaju slobodna i jednaka u dostojanstvu i pravima. Deklaracija time predstavlja opći standard za sve ljude i narode, naglašavajući da svaki pojedinac i svaki član društva treba nastojati kroz poučavanje i obrazovanje promicati poštovanje ovih prava i sloboda te naprednim nacionalnim i međunarodnim mjerama osigurati djelotvorno priznavanje i poštovanje ovih općih prava.