3.12.2019. Povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom održali smo interaktivno-edukativnu radionicu u prostoru Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak – Ogranak Caprag s našim najmlađima iz Dječjeg vrtića Sisak novi. Djeca su kroz igru stekla znanja o načinima funkcioniranja i kretanja slijepih osoba, pomagalima koja koriste slijepe osobe, kako pristupiti osobi s oštećenjem vida i u konačnici kako pomoći slijepoj osobi kroz pružanje videče pratnje.
Međunarodni dan osoba s invaliditetom, 3. prosinca dan je međunarodnog poštivanja promoviran od strane Ujedinjenih naroda. Komisija za ljudska prava je, u rezoluciji od 5. ožujka 1993. godine, pozvala zemlje članice da ističu obilježavanje tog datuma kako bi se postigla jednakost u ostvarivanju ljudskih prava i sudjelovanju osoba s invaliditetom u društvu. Prema Konvenciji Ujedinjenih naroda o pravima osoba s invaliditetom, osobe s invaliditetom uključuju one osobe koje imaju dugotrajna tjelesna, mentalna, intelektualna ili osjetilna oštećenja koja u međudjelovanju s različitim preprekama mogu sprečavati njihovo puno i učinkovito sudjelovanje u društvu na jednakoj osnovi s ostalima.