U sklopu emisije „Mogu sve“ TrendTv-a i naša su lica dospjela do malih ekrana. Kroz emisiju dotakli smo se aktivnosti koje udruga provodi i usluga koje nudi svojim korisnicima s naglaskom na aktivnosti vrtlarenja, hortiterapije i razvoja socijalnog poduzetništva. Cilj uspostave vrtova za slijepe je organizacija smislenih dnevnih aktivnosti za osobe s invaliditetom, unaprjeđenje i povećanje dostupnosti socijalnih usluga na područjima od posebne državne skrbi, prevencija preuranjene institucionalizacije, povećanje socijalne uključenost, doprinos podizanju kvalitete života osoba s invaliditetom , te razvoj socijalnog poduzetništva i hortiterapije za društveno i ekonomsko aktiviranje i uključivanje slijepih i slabovidnih osoba.
Ove ciljeve ostvarujemo kroz trogodišnji program pod nazivom „ZAR- Zajedno,aktivno,radno“ Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike jedna od mnogobrojnih aktivnosti je vrtlarenje. Projekt „ZAR“ omogućio je pokretanje ideje vrtlarenja za slijepe osobe, nabavku osnovne opreme i podizanje prvih šest povišenih vrtnih gredica. Uz pomoć drugih donatora kao što je Lions Klub Grič nabavljena je oprema (freza, trimer) potrebna za održavanje zelenih površina i samih nasada. Razvoju Udruge i samih aktivnosti uvelike je pomogla Zaklada SOLIDARNA kroz financijsku podršku Fonda 5.5 u sklopu Pozivnog natječaja za stručnu i financijsku podršku stanovnicima Sisačko-moslavačke županije s ciljem oporavka i razvoja lokalne zajednice. Uz pomoć pružene financijske podrške nabavili smo tri plastenika koji nas vode korak bliže uspostavi socijalnog poduzetništva. Posjetite nas i Vi u našem zelenom kutku 🙂
#Fond5.5 Solidarna – zaklada za ljudska prava i solidarnost

Prilog Trend TV-a o slijepim i slabovidnim osobama u vrtlarstvu možete pogledati na linku OVDJE