31.3.2022. u 11 sati u našu Udrugu u prostor Dnevnog centra slijepih (Marina Držića 22) stiže Milko Kiš, glazbenoj publici poznat kako Deda iz Hladnog piva. U tom punk-rock bendu popularnom širom regije uspješno svira klavijature od 1988. godine kada je sastav osnovan u zagrebačkom naselju Gajnice. Osim s Hladnim pivom Deda vrlo često nastupa samostalno ili sa svojim bendom – Trio Milka Kiša. Na koncertima, uglavnom unplugged, izvodi svoj materijal i obrade pjesama sa starih vinila. Često nastupa na poetskim večerima, a tako i ovoga puta daje podršku Udruzi slijepih SMŽ-Sisak kroz projekt “InkluzivArt”. Projekt je financiran od strane Ministarstva kulture i medija, a partner na projektu je Sisačka Udruga za promicanje alternativne i urbane kulture. Kroz projekt se unapređuju ostvareni rezultati i pozitivni učinci zadovoljavanja potreba osoba oštećenog vida za kulturnim sadržajima, te njihovim aktivnim uključivanjem i osmišljavanjem istih.
Svi ste pozvani 🙂