U petak 31. siječnja uključili smo se u kulturni događaj pod nazivom “Noć muzeja” čija je glavna značajka da su muzejski i drugi izložbeni prostori otvoreni do kasno u noć te da je ulaz posjetiteljima slobodan što omogućava posjetu ne samo jednog muzejskog ili izložbenog prostora već više njih.
Korisnici i zaposlenici Udruge slijepih SMŽ-Sisak posjetili su Gradski muzej Sisak, gdje smo imali mogućnost sudjelovati u programu pod nazivom „Sisački etno-praktikum“, organiziran u prostoru Muzeja u Tomislavovoj ulici, koji je tematski vezan uz izložbu „Tradicijska moda s početka 20. stoljeća“, a kroz njega smo upoznati s tradicionalnim načinima i tehnikama stvaranja i ukrašavanja narodnog ruha, od tkanja, vezenja, heklanja, do dizajniranja, modeliranja, krojenja, šivanja i dr. Također smo prošli stalni postav muzeja kroz koji smo upoznali povijest Grada Siska od njegovog nastanka do danas. Nakon Gradskog muzeja posjetili smo prostor Baptističke Crkve Betel gdje smo imali priliku poslušati Korejski zbor, crkava Reformacijske baštine pod nazivom ‘Stephanos Praise Mission’. Nakon kulturno-umjetničkih aktivnosti nastavili smo druženje uz razgovor i pjesmu te smo time i završili naš večernji izlazak. Ovim putem zahvaljujemo osoblju Gradskog muzeja Sisak i članovima Baptističke crkve Betel na susretljivosti i ugodnom druženju.