pocetna

Udruga slijepih Sisačko-moslavačke županije – Sisak osnovana je 1955. g. te danas u svom članstvu okuplja 134 slijepe osobe. Udruga je čvrsto pozicionirana i prepoznatljiva nevladina organizacija koja uspješno surađuje sa udrugama civilnog društva, poslovnim sektorom i institucijama državne regionalne i lokalne vlasti.

Udruga provodi projekte i programe koji su po svom sadržaju namijenjeni djeci, mladeži, ženama, osobama treće životne dobi, kasnije oslijepjelim osobama, razvijanju grupa za podršku i samopodršku, zapošljavanju slijepih, raznim edukacijama lokalne zajednice. Jedan od naših najznačajnijih programa zasigurno je Dnevni centar slijepih, prvi takve vrste u RH, sufinanciran sredstvima Ministarstva socijalne politike i mladih, Sisačko-moslavačke županije i grada Siska.

Danas u programu sudjeluje preko 30 korisnika s ciljem deinstitucionalizacije, osnaživanja te razvijanja neovisnog življenja.

Naša misija je poticati, motivirati i ohrabriti slijepe osobe u aktivnom oblikovanju vlastitog života.

Imamo viziju izgraditi društvo u kojem slijep znači ‘različit’, a ne manje vrijedan.