U susret Europskom tjednu mobilnosti koji se obilježava svake godine od 16. do 22.9. Udruga slijepih SMŽ-Sisak 7.9.2022. održala je edukativno-senzibilizacijsku radionicu o sljepoći i osobama s oštećenjem vida, te načinima njihovog funkcioniranja unutar aktivnosti svakodnevnog života. Ovoga puta radionica je održana u suradnji s Udrugom IKS, a sudionici radionice bili su volonteri seniori iz Cornwalla(Velika Britanija) koji su posjetili Udrugu IKS kroz projekt EuroRame. Sudionici su kroz zabavne i interaktivne vježbe imali priliku osjetiti kako izgleda život bez osjetila vida, s kojim preprekama se susreću slijepe osobe u svakodnevnom životu, koje su tehnike kretanja osoba s oštećenjem vida, koja pomagala koriste, kako izgleda Brailleovo pismo i mnoge druge zanimljivosti. Ovim putem zahvaljujemo svim sudionicima i veselimo se ponovnom susretu 🙂