5.12.2023., okupili smo se kako bismo obilježili Međunarodni dan osoba s invaliditetom koji se inače slavi 3. prosinca diljem svijeta. Bitno je naglasiti ovaj dan s ciljem podizanja svijesti o pravima osoba s invaliditetom, poštivanja razumijevanja i promicanja inkluzije.Ovo je prilika da istaknemo talente osoba s invaliditetom, njihov doprinos društvu, te da se osvrnemo na prepreke s kojima se osobe s invaliditetom suočavaju u svakodnevnom životu. Ova godina je bila prilika da produbimo naše razumijevanje i solidarnost prema osobama s invaliditetom, ali i da istaknemo potrebu za kontinuiranom podrškom i promicanjem jednakosti za sve.

Nakon što smo se upoznali s poviješću i važnošću ovog dana, odlučili smo se opustiti i zajedno uživati u aktivnostima. Tako smo se okupili oko elektronskog govornog pikada i uživali u rekreaciji koja nas je povezala i donijela osmijeh na naša lica.