28.12.2022. Obuka za korištenje mobilnog telefona ☎️
Korištenje mobilnih uređaja za slijepe osobe bilo bi gotovo nemoguće bez upotrebe govornih programa (govornih jedinica) koje slijepim osobama omogućuju pregled svih informacija prikazanih na zaslonu mobilnog uređaja. Bez obzira radi li se o android ili IOS operativnim sustavima upotrebu mobilnih telefona olakšava podrška slijepim osoba u obliku obuke za korištenje istih. Kroz unaprjeđenje vještina rada na mobilnom telefonu slijepe osobe dobivaju veću mogućnost informiranja, biranja sadržaja koji ih zanimaju, komunikacije, unaprjeđenja drugih vještina i učenja, drugačije mogućnosti korištenja slobodnog vremena i sl. Slijepe osobe imaju priliku koristiti aplikacije koje im olakšavaju funkcioniranje unutar aktivnosti svakodnevnog života kao što su prepoznavač boja i novčanica, aplikacija za imenovanje objekata i sl.