Na temelju članka 15. Pravilnika o uvjetima i postupku dodjele financijskih potpora za projekte/programe iz raspoloživih sredstava Proračuna Sisačko moslavačke županije Upravnog odjela za zdravstvo,socijalnu skrb i hrvatske branitelje i Odluke župana o dodjeli financijske potpore za projekte/programe iz područja zdravstvene zaštite u okviru raspoloživih sredstava Proračuna Sisačko-moslavačke županije za 2019. godinu za aktivnosti iz područja zdravstvene zaštite, dodijelila je iznos od 5.000,00 kuna Udruzi slijepih SMŽ-Sisak za program : Zdravlje za sve .

Ovim projektom želimo promicati zdrave navike i zdravlje te povećati znanje i svijest naših članova o važnosti prevencije bolesti.  Promicanje zdravih navika povezana je sa stalnom tjelesnom aktivnosti od mladosti do duboke starosti, stalnom psihičkom aktivnosti, pravilnom prehranom, svakodnevnim vježbama disanja i vježbama mišića dna zdjelice, pravilnom prehranom sprječavanjem debljanja, ali i pothranjenosti, nepušenjem i neovisnosti o lijekovima, alkoholu, opijatima, crnoj kavi i drugim sredstvima ovisnosti, stalnoj radnoj aktivnosti i nakon umirovljenja, optimističnim življenjem, širenjem dobrote i ljubavi, izbjegavanjem osamljenosti i depresije, osobnom i okolišnom higijenom, uklanjanjem barijera, pridržavanjem uputa liječenja i pravilnim uzimanjem lijekova.

Aktivnosti :
1.Organizacija svakodnevne tjelovježbe