16.10.2023. Povodom obilježavanja Međunarodnog dana bijelog štapa posjetili smo Međuopštinsku organizaciju slijepih i slabovidnih Kozarska Dubica-Kostajnica čime smo učvrstili našu prekograničnu suradnju s ovom organizacijom.

Obilježavanju ovog značajnog dana prisustvovali su predsjednik Međuopštinske organizacije slijepih i slabovidnih Kozarska Dubica-Kostajnica Dragomir Novaković, Predsjednik Saveza slijepih Republike Srpske Branko Suzić, Predsjednik Udruge slijepih SMŽ-Sisak Danko Tomanić , te gosti poslanici NPS u Narodnoj skupštini Republike Srpske Darko Banjca i Dragano Brdara, delegata u Vijeću naroda Republike Srpske Danijelo Puhalić i zamjenik načelnika općine Kozarska Dubica Marko Tankosić. Okupljeni su govorili o položaju slijepih osoba, izazovima s kojima se slijepe osobe susreću u svojoj svakodnevici, pravima osoba s oštećenjem vida i oblicima podrške i pomoći koja je potrebna slijepim osobama. Neformalni ostatak dana proveli smo u druženju i umrežavanju, razmjeni iskustava organizacija i pojedinaca –slijepih osoba.