16.1.2024. Informativna radionica o pravima osoba s invaliditetom

Zakon o inkluzivnom dodatku stupio je na snagu s danom 01. siječnja 2024. godine. Ovim Zakonom objedinjuju se četiri dosadašnje naknade: osobna invalidnina, doplatak za pomoć i njegu, uvećani doplatak za djecu i novčana pomoć za nezaposlene osobe s invaliditetom.

Obzirom na novi zakon i pitanja o ostvarivanju prava na inkluzivni dodatak, za naše članove organizirali smo edukativnu radionicu pod vodstvom socijalne radnice Tanje Marković Peškir.

Gđa. Marković Peškir detaljno nam je pojasnila ključne aspekte Zakona o inkluzivnom dodatku, pružila jasne smjernice o postupku ostvarivanja prava, te odgovarala na pitanja naših članova. Njezino stručno vodstvo omogućilo je sudionicima bolje razumijevanje zakonskih odredbi i koraka koje treba poduzeti kako bi ostvarili svoja prava.

Aktivnost je provedena u sklopu projekta pod nazivom “Aktivni” uz financijsku potporu Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.