20.5.2023. U Sisku je u subotnje prijepodne održan već tradicionalni Sajam udruga i ustanova, na kojem je predstavljeno čak 38 izlagača iz šire sisačke okolice. Svoje su djelatnosti i rezultate iz područja društvenog života prezentirale udruge i ustanove socijalne skrbi, rada s mladima, obrazovanja, ljudskih prava, sporta, osoba s invaliditetom, starijih osoba, te aktivnog građanstva i volontiranja. Udruga slijepih SMŽ-Sisak u sklopu navedenog sajma posjetiteljima je predstavila svoj rad. Posjetitelji su imali priliku isprobati razna pomagala koje u svakodnevnom životu koriste slijepe osobe kao što su el. bilježnica, Brajeva mašina, govorni prepoznavač boja, uvođač konca, indikator tekućine, mobilni uređaj s govornom jedinicom i sl. U sklopu posjete našem štandu zainteresirani su se mogli okušati i sudjelovati u društvenim igrama prilagođenim osobama s oštećenjem vida kao što su šah, domine, čovječe ne ljuti se, kartaške igre, mlin i mnoge druge. Kako bi što bolje dočarali poteškoće s kojima se slijepe osobe svakodnevno suočavaju posjetitelji su uz pratnju asistenta pod povezima bez ostatka vida mogli prošetati sisačkom šetnicom. Ovim putem zahvaljujemo svima koji su svojim sudjelovanjem i dolaskom podržali sajam Udruga.