26.11.2020. Sastanak projektnog tima za projekt: Korak prema uspjehu
Udruga slijepih SMŽ-Sisak kroz partnerstvo sudjeluje u projektu pod nazivom “Korak Prema Uspjehu” . Nositelj projekta je Udruga Slijepih Medimurska županija (USMŽ), a partneri su Udruga slijepih Zagreb (USZ) i Udruga slijepih Sisačko-Moslovačko županija (US SMŽ). Projekt je 100% sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda (ESF) u okviru natječaja “Podrška socijalnog uključivanja i zapošljavanja marginaliziranih skupina”. Ukupni proračun projekta je 1.389.434,08 kuna. Vrijeme trajanja projekta je 18 mjeseci. Glavni elementi projekta su:
1) Provedba verificiranih programa obrazovanja;
2) Razvoj i provedba programa za osnaživanje;
3) Jačanje kapaciteta stručnjaka iz socijalnog sektora
Ukupno 22 nezaposlene slijepe i slabovidne osobe iz Međimurske županije, Sisačko-moslavačke županije, Grada Zagreba i Zagrebačke županije stječu nove vještine i kvalifikacije u projektu. Također, 20 stručnjaka iz javnih tijela koji rade sa slijepim i slabovidnim osobama na tržištu rada će steći nove kompetencije koje će im omogućiti učinkovitiju podršku i bolje savjetovanje za slijepe i slabovidne osobe.
Projekt će pridonijeti socijalnoj uključenosti slijepih i slabovidnih osoba na tržištu rada u Hrvatskoj (opći cilj). Svrha mu je unaprijediti pristup
tržištu rada za slijepe i slabovidne nezaposlene. Rezultati projekta su: ojačena stručna znanja te meke transverzalne vještine slijepih i slabovidnih
osoba za traženje posla